facebook
Grupa KKI-BCI

2017 – rok certyfikatów SSL?

2017 – rok certyfikatów SSL?

Czy rok 2017 możemy faktycznie określić jako rewolucje w sposobie korzystania z SSL-i? Wydaje się, że tak! Co chwilę jesteśmy świadkami kolejnych informacji skłaniających nas do stwierdzenia, że certyfikat SSL to już nie dodatek do zabezpieczenia naszej witryny, a realna potrzeba, choć tutaj trzeba przyznać często wymuszona przez największych graczy na rynku usług internetowych.

Najpierw Firefox, a teraz Chrome zapowiedział, że już nie tylko sklepy oraz witryny przetwarzające dane wrażliwe powinny posiadać certyfikat SSL. Dotyczy to wszystkich właścicieli stron internetowych, sklepów, blogów oraz innych tworów WWW.

Przy otwieraniu danej witryny od wersji 62 Chrome’a zacznie nam się pojawiać informacja o potencjalnym zagrożeniu – czy powinniśmy się obawiać? I tak i nie!

Sam brak certyfikatu SSL nie spowoduje, że nasza witryna zostanie znacząco osłabiona pod względem bezpieczeństwa, jednak bardziej istotny jest tu aspekt wizerunkowy – czy użytkownik, który nie jest zaznajomiony z wprowadzanymi zmianami nie poczuje się zagrożony? Czy w ten sposób nie postanowi zamknąć naszej strony przed zapoznaniem się z ofertą itd.? – tutaj obaw jest znacznie więcej.

Sam google może obniżać nasze pozycjonowanie organiczne (o czym już informował w swoich komunikatach), a jaką siłą reklamową dysponuje koncern z Mountain View każdy z nas wie.

Wobec powyższego bez wątpliwości możemy stwierdzić, że nadchodzi czas certyfikatów SSL – chcemy czy nie musimy to zaakceptować i dostosować się do nowych zmian. Na szczęście dla użytkowników nie są one bolesne finansowo, koszt certyfikatu to kilkadziesiąt złotych ręcznie a straty spowodowane jego brakiem mogą być znacząco większe.


Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, który pomoże dobrać właściwy SSL.

Teraz najpopularniejszy certyfikat Rapid SSL aż 50% taniej! Sprawdź >>

Comments are closed.