facebook
Grupa KKI-BCI

Przypomnienie o zmianach w rejestracji domen .pl.

Przypominamy, że od 8 stycznia 2020 r. NASK wycofał możliwość rezerwacji domen .pl.

Rejestracja domen .pl. odbywa się na zasadach „kto pierwszy ten lepszy” bez możliwości, jak do tej pory, 14 – dniowego okresu rezerwacji.

Prosimy pamiętać o zmianach w przypadku rejestracji nowych domen.

Więcej szczegółów dotyczących zmian znajduje się na stronie NASK oraz poniżej.

„Wycofanie rezerwacji

Przypominamy, że 8 stycznia 2020 r. w godzinach 06.00-07.00 nastąpi uproszczenie procesu rejestracji nazw domeny .pl. Tak, jak dotychczas, w Rejestrze domeny .pl obowiązywać będzie zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, ale bez możliwości poprzedzenia decyzji o rejestracji domeny 14-dniowym okresem rezerwacji. Więcej o zmianie informowaliśmy 6 czerwca 2019 r.

Po 8 stycznia 2020 r. rezerwacje nazw domeny .pl będą możliwe do wykonania wyłącznie przez NASK w następujących sytuacjach:

  • realizacja opcji na nazwę domeny .pl, czyli udostępnienie nazwy domeny do rejestracji na rzecz uzyskującego opcję, zgodnie z informacjami publikowanymi na tej stronie.
  • umożliwienie rejestracji nazwy domeny po prawomocnym orzeczeniu sądowym.

Wraz z wycofaniem rezerwacji NASK eliminuje stan, w który przechodziły niezarejestrowane nazwy po okresie rezerwacji, tzn. stan BOOK_BLOCKED. Wszystkie rezerwacje od tego momentu będą kończyły się bezpośrednim uwolnieniem nazwy do publicznej rejestracji.

Cykl życia nazw domeny .pl obowiązujący od 8 stycznia 2020 r.”

 

Źródło DNS.pl

Biuro Obsługi Klienta

Grupa KKI-BCI Sp. z o.o.

Comments are closed.