facebook
Grupa KKI-BCI

Najczęstsze powody utraty dostępu do skrzynek pocztowych

Jakie są najczęstsze powody tego, że cała firma traci dostęp do skrzynki pocztowej?

  1. następuje atak na stronę
  2. zawirusowana strona wysyła spam
  3. serwery automatycznie blokują skrzynkę, z której wysyłany jest spam

Niestety odwirusowanie strony internetowej to skomplikowany i często czasochłonny proces.

Czy można temu zapobiec?

Oczywiście, że tak. Awarie jednak są jak choroby. Myślimy o nich kiedy jest już za późno.

Znajomy przedsiębiorca przez złe zarządzanie sklepem internetowym stracił do niego dostęp na około 3 dni. Większość pomyśli teraz:

“Przecież to tylko 3 dni. Nic złego nie może stać się przez tak krótki okres”

To stwierdzenie byłoby prawdziwe gdyby nie 4 rzeczy:

1. Zyski

Najbardziej oczywisty powód to pieniądze. Jeśli firma wypożyczająca limuzyny na wesela dostaje 3 zapytania dziennie z czego średnio podpisuje jedną umowę na trzy to przy zleceniu na kwotę 1000 zł za usługę mamy 3 000 zł straty.

2. Utrata wizerunku

Jak odbierze Cię klient jeśli będziesz go ignorował przez 2 tygodnie? Twoja strona może posłużyć do rozsyłania spamu. Gdy hostingodawca to zauważy, zablokuje dostęp do twojej skrzynki pocztowej.  Jest to automatyczna procedura i dopóki twoja strona jest zawirusowana nic na to nie poradzisz.  Jak będzie wyglądało funkcjonowanie Twojej firmy jeśli przez dwa tygodnie nie będzie wszystkim pracownikom działać skrzynka firmowa?

3. Zarażenie strony klienta

Jeśli czyjaś strona jest zawirusowana to zagrożeni są jej użytkownicy i dotyczy to zarówno klientów firmy hostingowej, z której usług korzystamy jak i użytkowników naszej strony. Co więcej  konie trojańskie, którymi może być zawirusowana nasza strona często są tak napisane, aby wykradać hasła z kont bankowych. Nawet kiedy wszystko wróci do normy strach przed włamaniem zniechęci potencjalnych klientów do wejścia na twoja stronę.  

4. Internet nie zapomina

Google analizuję twoją witrynę z każdej możliwej strony. Informacja o zawirusowaniu, wysyłaniu spamu lub nie działaniu domeny znacznie obniża Twoją pozycję. W czasach gdy nawet jedno miejsce w górę jest na wagę złota nie możesz pozwolić sobie na bierność.

Utrata zysków, wizerunku, pozycji w Google i zawirusowanie strony. Jeśli opierasz swoją sprzedaż w internecie nie ma znaczenia czy prowadzisz sklep internetowy, reklamujesz szkolenia czy pośredniczysz w handlu nieruchomościami. Dwa tygodnie może Ci poważnie zaszkodzić, a nawet doprowadzić do bankructwa.

 

Kopia bezpieczeństwa – czy, aby na pewno bezpieczna?

Kopia zapasowa to rozwiązanie wszystkich problemów z atakami w sieci? Nic bardziej mylnego. Ataki hakerskie rozwijają się równolegle z zabezpieczeniami. To co było skuteczne 3 lata temu dzisiaj już nie jest. Hakerzy umieszczają wirusy aktywowane po pewnym czasie. Wszystko może wyglądać na prawidłowo odzyskane, a po 60 dniach nasza strona będzie zawirusowana. Czy możesz sobie pozwolić na utratę bazy danych klientów w przypadku źle wykonanej kopii zapasowej? A co jeśli dane wrażliwe z Twojej strony internetowej wyciekną do sieci?

Jak sobie z tym radzić, z jakiej pomocy korzystać?

Nie ma niestety złotego środka, który zapewnia nam 100% skuteczność – dlaczego tak jest? Warto o tym przeczytać na stronie naszego partnera forsecure.pl

Nie zapominajcie, że zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji i możemy pomóc rozwiązać każdy indywidualny przypadek lub wskazać zaufanych partnerów, którzy wykonują dla Was potrzebne działania w sposób bezpieczny, a przede wszystkim umiejętny. Zawsze wymaga to wiedzy i odpowiednich umiejętności, dlatego przestrzegamy przed niewłaściwym rozwiązywaniem problemów tego typu, które często mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. W tych przypadkach sugerujemy zaufać profesjonalistom.

Comments are closed.