facebook
Grupa KKI-BCI

Czy posiadanie wielu domen ma sens?

Czy posiadanie wielu domen ma sens?

Domena internetowa działa jak nasza osobista wizytówka bądź wizytówka naszej firmy. O czym należałoby pamiętać wybierając domenę?

  1. Nazwa powinna w sposób dość oczywisty nawiązywać do nazwy naszej firmy lub marki osobistej – tworzymy w ten sposób spójny komunikat dla naszych odbiorców
  2. Im prościej, tym lepiej – oczywiście wiele domen mamy już zarezerwowane, ale jeżeli nie możemy stworzyć nazwy bezpośredniej, warto zastanowić się jak nazwa naszej domeny będzie wypowiadana, czy nie będzie wprowadzać użytkowników w błąd
  3. Jeżeli tworzymy nową markę przed wyborem nazwy zastanówmy się czy domena, która będzie najbliższa nazwie naszego nowego brandu jest dostępna
  4. Sprawdźmy jakie rozszerzenia domen są dla nas dostępne – o tym dlaczego warto zarejestrować przynajmniej kilka piszę poniżej

Tworząc biznes na terenie Polski zazwyczaj zaczynamy rejestrację domeny od końcówki .pl – jest to właściwa praktyka ponieważ mimo iż, znaczenie domeny .pl co pokazują statystyki z tego roku spada, to jeszcze przez długi okres powinien być to nasz główny wybór. A co z innymi rozszerzeniami – które wybrać i dlaczego?

Warto przemyśleć czy nasza nazwa jest na tyle uniwersalna, że może zostać wykorzystana z innym rozszerzeniem przez inne osoby. To bardzo istotne ponieważ może okazać się, że użytkownicy szukając naszych usług trafią na zupełnie inną lecz niezwykle podobną domenę. Po prostu warto się zabezpieczyć przed takim działaniem.

O ile znaczenie domeny .pl spada to istota nowych domen z takimi rozszerzeniami jak .coffee, .it, .best, .life i wielu innych rośnie. Dobrze zdywersyfikować swoje domeny – dać użytkownikom możliwość korzystania z wielu rozszerzeń – przyzwyczajania ich do nowych rozszerzeń. Jest to też ciekawy aspekt marketingowy – nowe domeny dają nam duże możliwości kreowania wizerunku ściśle związanego z naszą działalnością. Przykładem może być nasza strona specjalisci.it, której nazwa wskazuje już profil naszej działalności i daje nam możliwość promowania swoich usług w sposób bezpośredni zarówno w wersji online jak i offline.

Krótko podsumowując – nie kupujmy wielu rozszerzeń jeżeli nie idzie za tym zabezpieczenie naszego interesu i marki oraz domena nie daje nam dodatkowych możliwości sprzedażowo – marketingowych. Zróbmy przegląd rozszerzeń domen istniejących na rynku i wybierzmy te, które mogą nam przynieść realną korzyść w wyżej wymienionych obszarach.

Jeżeli zastanawiacie się jakie domeny byłyby dla Was najlepsze skontaktujcie się z naszym Działem Obsługi Klienta – 12 397 23 23, biuro@kki-bci.pl – pomożemy i doradzimy Wam najrozsądniejsze rozwiązania.

Comments are closed.