facebook
Grupa KKI-BCI

Dla kogo certyfikat SSL?

Już we wrześniu ubiegłego roku Google poinformowało, że będzie stopniowo wprowadzać informacje o braku zabezpieczeń stron internetowych w najnowszych wersjach przeglądarki Chrome, które nie używają bezpiecznego protokołu HTTPS, a tym samym nie mają zainstalowanego certyfikatu SSL.
W ostatnich dniach stycznia komunikat ten został wzmocniony i doszło do bardziej skonkretyzowanych informacji.

Od wersji 56 przeglądarki Chrome (aktualnej) strony, które posiadają mechanizm logowania za pomocą haseł lub wykorzystują płatności online, gdzie wprowadzamy np. numer swojej karty kredytowej będą oznaczone jako niebezpieczne!

Wynika z tego, że sprawa w pierwszej kolejności dotyczy w zasadzie wszystkich sklepów internetowych oraz forów dyskusyjnych.

Jak wygląda komunikat, który wystosował Google?

Niezabezpieczone pobieranie haseł będzie powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome w wersji 56 ostrzeżeń dla strony internetowej http://www………..pl/Do: Właściciel strony internetowej http://www……….pl/

Od stycznia 2017 roku w przeglądarce Chrome (w wersji 56 i nowszych) strony internetowe, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, będą oznaczane jako niezabezpieczone, o ile nie będą wykorzystywać protokołu HTTPS.

Na wskazanych poniżej stronach internetowych, znajdują się pola do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, które będą powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome nowych ostrzeżeń. Zapoznaj się z podanymi przykładami, by przekonać się, w których miejscach będą wyświetlane ostrzeżenia, i podejmij odpowiednie kroki w celu ochrony danych użytkowników. Ta lista nie jest wyczerpująca.

Ostrzeżenie to nie jest ostateczne, ponieważ Google dąży do wymuszenia na użytkownikach zabezpieczenia właściwym certyfikatem SSL wszystkich stron znajdujących się w sieci. Jest to więc tylko jeden z etapów ich długotrwałej polityki bezpieczeństwa.

Jak rozwiązać ten problem:
Jeżeli posiadasz sklep internetowy lub prowadzisz forum dyskusyjne powinieneś jak najszybciej wyposażyć się w certyfikat SSL. W dalszej perspektywie każdy użytkownik powinien przygotować się na zakup właściwego certyfikatu, aby spełnić wymagania giganta z Mountain View.

Jak dobrać właściwy certyfikat SSL?

Każdy serwis posiada inną specyfikę i wymaga osobnego podejścia w dobrze właściwego zabezpieczenia SSL. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, który pomoże dobrać właściwy SSL.

Teraz najpopularniejszy certyfikat Rapid SSL kupisz taniej! Sprawdź >>

Comments are closed.