facebook
Grupa KKI-BCI

JAK POZBYĆ SIĘ ZŁOŚLIWEGO OPROGRAMOWANIA Z MOJEGO SERWERA?

W przypadku wykrycia złośliwego oprogramowania na Twojej usłudze wykonaj jak najszybciej audyt bezpieczeństwa plików, zaktualizuj wszystkie skrypty (np. CMS) oraz wykonaj zmianę haseł dostępu.

Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail od kki.pl z informacją o możliwym zainfekowaniu Twojej usługi, zweryfikuj wszystkie wymienione w wiadomości e-mail pliki pod kątem obecności złośliwego kodu. Wskazane pliki możesz usunąć lub zmodyfikować, aby wyeliminować złośliwe fragmenty kodu. Jeśli samodzielne usunięcie złośliwego oprogramowania nie jest możliwe, możesz skorzystać z przywrócenia kopii bezpieczeństwa Twoich plików.

  • Pamiętaj, że kopia przechowywana jest na serwerze tylko 3 dni.
  • Pamiętaj, że jeśli Twój serwer jest zainfekowany już od 7 dni, to przywrócenie kopii bezpieczeństwa spowoduje przywrócenie zainfekowanych plików. Sugerujemy w takiej sytuacji zmodyfikować zainfekowane pliki (czyli usunąć fragmenty złośliwego kodu) lub całkowicie usunąć zarażone pliki.

Wiele mówimy o bezpieczeństwie w sieci – dotyczy tego również jeden z ostatnich naszych wpisów na temat tego dlaczego warto się zabezpieczać >> https://kki.pl/dlaczego-warto-sie-zabezpieczac/. Są to dla nas poniekąd tematy misyjne, chcemy poszerzać wiedzę naszych Klientów oraz uświadamiać o rosnących zagrożeniach w cyfrowym świecie. Ten świat towarzyszy nam już praktycznie w każdym obszarze, domowym, czy zawodowym.

Pamiętajcie, że wiele spraw związanych z podstawowym bezpieczeństwem możemy zautomatyzować.

  • wykonywanie backupu np. raz na tydzień
  • regularne skanowanie swoich plików
  • zmiana haseł do wrażliwych danych i urządzeń

Oczywiście takich obszarów jest znacznie więcej i przy odpowiedniej pracy na starcie po pierwsze możemy zaoszczędzić wiele czasu, a po drugie co ważniejsze właściwie zabezpieczyć swoje dane.

Jeżeli mielibyście ochotę dowiedzieć się więcej o sprawach bezpieczeństwa i tego w jaki sposób można zautomatyzować pewne procesy w kwestii bezpieczeństwa w sieci zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę https://www.specjalisci.it/

Comments are closed.