facebook
Grupa KKI-BCI

Przedłużamy domenę – czy na pewno?

Propozycja przedłużenia domeny, która do złudzenia przypomina ofertę na jej odnowienie.
Ile to razy zdarzyło się, że Klient pyta nas o ważność domeny, ponieważ otrzymał ofertę na jej przedłużenie, ale czy na pewno oferta dotyczy Twojej domeny? Wielu z Państwa otrzymuje propozycje, które łudząco przypominają oferty na przedłużenie domen(y) na kolejny okres abonamentowy.
Przestrzegamy przed takimi ofertami oraz sugerujemy, aby nie opłacać domen zarejestrowanych za naszym pośrednictwem, na podstawie wiadomości, która nie została wysłana z naszego systemu.
W celu upewnienia się kiedy domena traci ważność i czy otrzymana propozycja faktycznie dotyczy Twojej domeny warto zalogować się do panelu domen: domeny.kki-bci.pl lub skontaktować z Biurem Obsługi Klienta.
Dlaczego otrzymałem wiadomość e-mail z taką ofertą i skąd nadawca wiedział jaki jest mój adres mailowy?
Wiadomości z ofertami na przedłużenie domeny, które wydają się być identyczne i dotyczyć przedłużenia Twojej domeny wysyłane są na adres mailowy Abonenta domeny. W treści wiadomości znajdują się wszystkie udostępnione dane Abonenta w bazie WHOIS. W bazie tej widoczny jest poza terminem wygaśnięcia domeny, danymi adresowymi na jakie domena została zarejestrowana również adres mailowy podany przy rejestracji domeny.
W takich przypadkach zachęcamy do złożenia zamówienia na usługę ochrony prywatności domeny, która pozwala na ukrycie danych Abonenta. Dzięki temu skutecznie zapobiegniesz wysyłaniu ofert łudząco podobnych do informacji o wygaśnięciu domeny na Twój adres e-mail.
Więcej o ochronie prywatności domeny możesz poczytać w naszym FAQ – link.
Oferty wysyłane na Państwa adres mailowy widoczny w bazie WHOIS zazwyczaj zawierają opłatę za domenę, która nie jest zgodna z opłatą znajdującą się w naszym cenniku i podana jest w innej walucie.

Poniżej przykład takiej oferty:

EXPIRATION NOTICE
DOMAIN: nazwa domeny
Notification Purchase Proposal
EXPIRATION PROPOSAL DATE: 11/03/2016

To: w tym miejscu podane są wszystkie dane Abonenta domeny

Domain Name: Registration SEO Period: Price: Term:
nazwa domeny 11/16/2016 to 11/16/2017 $ 66.00 1 Year

Domain Name: nazwa domeny
Attn: Dane Abonenta domeny
This important expiration notification proposal notifies you about the expiration notice of your domain registration for nazwa domeny search engine optimization submission. The information in this expiration notification proposal may contain confidential and/or legally privileged information from the notification processing department to purchase our search engine traffic generator. We do not register or renew domain names. We are selling traffic generator software tools. This information is intended only for the use of the individual(s) named above.
If you fail to complete your domain name registration nazwa domeny search engine optimization service by the expiration date, may result in the cancellation of this search engine optimization domain name notification proposal notice.
PLEASE CLICK ON
SECURE ONLINE PAYMENT
TO COMPLETE YOUR PAYMENT.

Failure to complete your seo domain name registration nazwa domeny search engine optimization service process may make it difficult for customers to find you on the web.
CLICK UNDERNEATH FOR IMMEDIATE PAYMENT
PROCESS PAYMENT FOR
nazwa domeny
SECURE ONLINE PAYMENT
ACT IMMEDIATELY
This domain seo registration for nazwa domeny search engine service optimization notification proposal will expire 11/03/2016.

Comments are closed.