facebook
Grupa KKI-BCI

Tajniki domen

Interesuje Cię konkretna domena, ale nie wiesz czy możesz zarejestrować ją dla siebie lub swojej firmy?
To proste!

Domeny polskie możesz sprawdzić przez przeglądarkę domen znajdującą się na naszej stronie:

https://kki.pl/oferta/domeny/

Korzystając z powyższego linku możesz przeprowadzić proces jej rezerwacji na 14 dni. Aby móc zarejestrować domenę i stać się jej Abonentem należy w ciągu podanego okresu czasu opłacić proformę wygenerowaną automatycznie na podany przy rezerwacji adres e-mail.
Jeżeli zdarzy Ci się, że zapomnisz przedłużyć swoją domenę zawsze masz czas (kilka – kilkanaście dni) na jej opłacenie i domena zostanie reaktywowana. Ilość dni uzależniona jest od rodzaju zarejestrowanej domeny (polska, globalna, zagraniczna). Dla większości domen do kosztu odnowienia domeny doliczana jest kwota za reaktywację domeny (w zależności od rozszerzenia domeny cena ta może wynieść od kilku do kilkuset złotych).

W przypadku nieopłacenia domeny w okresie reaktywacji zostaje ona uwolniona i wpada do puli wolnych domen, dzięki czemu ponownie może zostać zarezerwowana przez dowolnego użytkownika.

Opcja na domenę

Usługa jest dostępna tylko dla domen polskich. Wykupując opcję na domenę otrzymujesz pierwszeństwo do jej rejestracji w momencie, gdy wygasa termin jej ważności. Jeżeli dotychczasowy abonent w ciągu 3 lat od wykupienia opcji nie przedłuży domeny z dowolnego powodu – dostaniesz taką informację na swój adres mailowy. Dzięki temu będziesz mógł kupić wybraną domenę
w standardowej cenie.

Informacje dodatkowe:

• Opcję można założyć na 3 lata
• Na jeden adres można założyć tylko jedną opcję.

Transfer domeny

Najogólniej to przeniesienie obsługi domeny, (płatności za domenę, delegacja domeny) od obecnego rejestratora do innej firmy rejestrującej domeny. Transfer domeny jest usługą bezpłatną (dla niektórych domen jest płatny) i odbywa się „w tle”, czyli nie wpływa na jakość działania usług.
W przypadku transferu domen polskich opłaty się nie dublują i domeny nie tracą okresu ważności.
Od 5 sierpnia 2015 roku wprowadzone zostały zmiany dotyczące transferów domen .pl.
1. wydłużeniu uległ okres reaktywacji domeny – po wygaśnięciu domeny będziesz miał 30 dni na jej przywrócenie, a nie 15,
2. zmienił się również czas, kiedy można rozpocząć transfer domeny do innego operatora – teraz będziesz mógł zainicjować transfer polskiej domeny nawet w dniu wygaśnięcia domeny, a nie jak miało to miejsce do tej pory – najpóźniej na 6 dni przed jej wygaśnięciem.

Rezerwuj domeny i bądź widoczny w Internecie!

Comments are closed.